Egyéni és csapatbajnoki arany a Káli LSK sportlövőinek

Hat érmet szereztek a megyénkbeli versenyzők a hétvégén rendezett országos bajnokságokon.

A Magyar Sportlövők Szövetsége a 25–50 méteres nemzeti versenyszámok országos bajnokságát Budapesten, a Fehér úti Nemzeti Lőtéren bonyolította le. A puskás versenyzők a dr. Hammerl László puskás lőtéren Sius eredményjelző rendszeren, a pisztolyos versenyzők a Takács Károly lőtéren hagyományos versenylőlapokon mérték össze tudásukat. Az első versenynapon 181 sportpisztolyos induló, másnap 117 központi gyújtású pisztolyos és 111 puskás versenyző lépett lőállásba. A megyénkbeliek idén is nagyszerű eredményeket értek el.

Központi gyújtású pisztoly

Országos Bajnok:

1. Komlósi Sándor (Káli LSK) 192 kör
2. Takács László (Egri PLE) 191 kör
Csapat: Országos Bajnok: Káli Lövész Sport Klub (Komlósi Sándor, Barczi Krisztián, Salga László) 558 kör
3. VAMAV I. (Horváth Tibor, Varga Csaba, Bárdos Ferenc) 544 kör

Puska

Kisöbű standard puska, 3×10: 2. Vasas Gábor (Egri PLE) 269 kör
A szombati versenynapon Salga László 191 körös teljesítménnyel ezüstérmet szerzett. A KLSK A csapata (Varga, Komlósi, Barczi) 556 körrel a 4., a VAMAV I. triója (Horváth, Varga, Bárdos) 546 körrel a 8. helyen végzett.

Gyorspont és hazai versenyszámok országos bajnoksága, Tab

Kiskaliberű pisztoly, nyílt irányzék: 1. Kiss Gábor (Káli LSK) 173 kör – országos csúcs!

Forrás: Heol.hu