Hat országos bajnoki cím a Káliaknak

Hat bajnoki címet és öt ezüstérmet nyertek a Káli LSK versenyzői a nagyöbű és gyorslövő országos bajnokságon.

A győri Laczik László Sportlőtér és Kiképző Központ területén a puskás lövők meglehetősen nedves és hűvös időjárási körülmények között mérték össze tudásukat. Az indulók öt versenyszámban egy híján százszor álltak lőállásba, hogy egyéni és csapatversenyben eldöntsék a bajnoki címek sorsát. A megyénket képviselő káliak háromfős csapatának tagjaként Barczi Krisztián az 50 méteres központi gyújtású puska gyorslövés fémirányzék versenyszámban 180 körös teljesítménnyel aranyérmesként végzett. Ugyanennek a versenyszámnak az optikai irányzékos számában Komlósi Sándor 179 körrel ezüstérmesként zárt. A Barczi Krisztián, Komlósi Sándor és Salga László összeállítású trió csapatban két bajnoki címmel és két ezüstéremmel gyarapította a dicsőséglistát.

A pisztolyos versenyzők 25 méteren 20 gyorslövés leadásával három versenyszámban 54 alkaloammal álltak lőállásba – már sokkal kellemesebb időjárási viszonyok között. A központi gyújtású (nagy kaliberű) pisztoly optikai irányzék gyors versenyszámot Komlósi Sándor nyerte, a 189 körös teljesítmény új országos csúcsnak számít. A versenyszám nyílt irányzékos kategóriájában Komlósi 177 körös teljesítménye ezüstérmet ért. A Káli LSK csapatban ezen a napon is két bajnoki címet hódított el mégpedig a központi gyújtású számokban, míg a kiskaliberű 22-es sportpisztoly kategóriában ezüstérmet nyertek Salga Lászlóék.

Forrás: Heol.hu