Kálban rajtolt a sportlövő idény

A vírushelyzet miatt törölt rendezvények utáni első sportlövő versenyt megyénkben a Zele-Bau-kupáért kiírt minősítő viadal jelentette. A Káli LSK rendezte eseményen nyolc klub harminckét indulója mérette meg magát.

– Természetesen nagy gondot fordítottunk a higiéniára, a lőállásokat a verseny előtti napon fertőtlenítettük, a rendezvény ideje alatt pedig folyamatosan biztosítottuk a kézfertőtlenítési lehetőséget – közölte a káli egylet elnöke, Komlósi Sándor. – A 60 év felettieknek és akiknek igénye volt rá, a verseny hivatalos kezdési időpontja előtt másfél órás idősávot biztosítottunk a versenyszámokra. Ezzel a lehetőséggel öten éltek és mindannyian két kategóriában teljesítettek.

A kényszerszünet miatt kihagyott idő szinte alig volt észrevehető az eredményeken, majd’ minden számban a dobogós helyeken zárt indulók kiváló eredményeket értek el. A Zele-Bau-kupát a három legjobb versenyszám összesítése alapján Kárpáti Zoltán (Debreceni Rendőri SE) versenyzője nyerte. Érdekesség, hogy a kiskaliberű pisztoly gyors számban Kiss Gábor (Káli LSK) végzett az élen 188 körös teljesítménnyel, de mivel ő csak MDLSZ-es versenyengedéllyel rendelkezik, a hivatalos MSSZ eredményjegyzékre nem kerülhetett fel.

A dobogósok sorrendje

Sportpisztoly 20 pont: 1. Kárpáti Zoltán (Debreceni RSE) 190 köregység, 2. Huszti Róbert (Káli LSK) 188, 3. Komlósi Sándor (KLSK) 185
Nagykaliberű pisztoly, 20 pont: 1. Barczi Krisztián (Káli LSK) 190, 2. Komlósi Sándor (Káli LSK 188, 3. Kárpáti Zoltán) 184
Peremgyújtású pisztoly, 20 gyors: 1. Kiss Gábor (Káli LSK) 188, 2. Kárpáti 185, 3. Komlósi 181
Központi gyújtású pisztoly, 20 gyors: 1. Albert Krisztián (KLSK) 181, 2. Komlósi 171, 3. Barczi 169
Peremgyújtású (22-es) puska, gyors: 1. Barczi 184, 2. Salga László (KLSK) 177 3. Albert 173
Központi gyújtású puska: 1. Albert 175, 2. Barczi 173, 3. Varga Krisztián 171
Nagyöbű puska nyílt irányzék 10 lövés, 50 m (álló): 1. Albert 86, 2. Komlósi 82, 3. Bárdos Ferenc (VAMAV LK) 76

Forrás: Heol.hu